Мідний купорос — фунгіцид, призначений для обприскування плодово-ягідних, декоративних дерев і чагарників від парші, монилиозу, антракнозу та інших хвороб, а також для дезінфекції ран у плодових.
Активна речовина "Медного купароса": міді сульфат, 980 г/кг, розчинний порошок.
Мідний купорос (Меді сульфат) — використовується як мікроприлад для поповнення дефіциту міді в ґрунті. Рекомендований для застосування на торф'яниках, де мало міститься міді. Інша напрямка застосування мідного купороса — це застосування його від для профілактики та лікування хвороб рослин і боротьба з комахами- шкідниками. Мідний купорос використовується як самостійний засіб і з вапном у складі бордосської суміші.
Використання мідного куперосу як
добрива:
Вносять сульфат міді 1 раз на 5-6 років ранньою весною або восени (є альтернативою до піритного засмаги), витрата 1 г на 1 кв.м. Перед застосуванням необхідно добре подрібнити та змішати з землею.
Для некореневого підживлення вегетувальних рослин доза 1-2 г мідного куперосу на 10 л води.
Витрата мідного куполіса:
Одна чайна ложка вміщає 6 г.
Культура: Яблуня, Груша, Айва
Засіб: парша, філостикоз та інші плямистості, монилиоз, всихання
Витрата препарату: 100 г на 10 л води
Витрата робочого розчину: раннє весняне обприскування до розпускання нирок 2-5 л на дерево
Культура: Абрикос, Персик, Слива, Черешня, Вишня
Засіб: клястероспортоз, кокомікоз та інші плямистості, монилиоз, курчавість
Витрата препарату: 50-100 г на 10 л води
Витрата робочого розчину: раннє весняне обприскування до розпускання нирок 2-5 л на дерево
Культура: Крижовик, Смородина
Засіб: антракт, септоріоз та інші плямистості
Витрата препарату: 50-100 г на 10 л води
Витрата робочого розчину: раннє весняне обприскування до розпускання нирок до 1,5 л на кущ.
Використання мідного куперосу від комах-шкідників і хвороб рослин (антракноз, септоріоз, плямистості, філостиктоз, гнилі):
1. Для раннього весняного обприскування до розпускання нирок проти грибкових хвороб: парші, чорного раку, плодової гнилі, цитоспортозу, септозозозу, бурої плямистості листя, антаракнозу яблуні, груші, декоративні та ін. кишенька сливи, хвороб на вишні курячості листя персика. Витрата: 100 г - 10 л води
2. Для дезінфекції способом опускання в розчин на 3 хв, з рясним подальшим промиванням водою: коренів саджанців після видалення наростів кореневого бактеріального раку держаків крижовика, смородини відприсків малини проти антракнозу, мурошистій американської роси вусів суниці (полуниці) проти борошнистої роси надземних частин крижовика, смородини після обрізання хворих частин проти борошнистої американської роси. Витрата: 100 г - 10 л води
3. Для дезінфекції ґрунту способом поливання проти хвороб: чорної ніжки капусти, томата сірої й білої гнилі томата фузаріозу або жовтизни капусти, редису, репи, штанів, штанів. Витрата: 5 г — 10 л води.
4. Для дезінфекції ран плодових дерев. Для дезінфекції ран у плодового водного розчину готується з розрахунку 100 г на 10 л води. Для боротьби з кореневим бактеріальним раком у плодових і троянд застосовується занурення кореневого після видалення наростів на 2-3 хвилини в 1% розчин із подальшим промиванням їх водою.